Дозвілля

Ласкаво просимо провести час у старовинному місті Ізяслав! Ізяслав — районний центр Хмельницької області, місто на річці Горинь, притоці Прип’яті. В різні часи документи фіксують дещо відмінні його назви: Ізяславль (XIII ст.), Заслав, Заславль, Ізяслав (XIV-XX ст.). В XII — першій половині XIII ст. Ізяслав входив до складу Галицько-Волинського князівства. Після смерті князя Острозького, великі маєтки були поділені між його синами. Молодший Юрій отримав Заславль і поклав початок роду князів Заславських. У 1466 році на крутому березі Горині він будує величний замок. В народі це місце має назву Рогнеда. Саме звідси виріс сучасний Ізяслав. Збереглися й залишки цієї найдревнішої кам’яної будівлі. У XVII ст. Ізяслав став значним торговим і господарським центром півдня Волині. В 1667 році Ізяслав відійшов до Польщі. Місто Ізяслав з його великими володіннями переходить у володіння князів Сангушків, яке тривало аж до 1917 року. Князь Сангушко в кінці XVII — поч. XVIII ст. будує на пагорбі правого берега річки Горинь садибу, до якої входить палац з аркадою-галереєю та флігелем, місток і костел святого Йосипа з монастирем для католиків-місіонерів.

Нині на невеликій території центральної частини міста Ізяслав розташовані 10 унікальних пам’ятників архітектури і їх ансамблів. Серед них: замок князів Заславських (споруда цивільної архітектури готичного стилю з елементами ренесансу XIV–XVI ст.), кафедральний собор Іоана Хрестистеля з господарськими будівлями (споруди готичного стилю з елементами ренесансу XVI ст.), монастир монахів-бернардинців (пам’ятник оборонної культової архітектури епохи ренесансу XVI ст.), торговий дім (споруда XVIII ст.).

Чи не найбільшу цінність представляє палацево-парковий ансамбль, архітектурний комплекс якого відноситься до стилю пізнього бароко. І в його склад входять замок-палац князів Сангушків XVII-XVIII ст. Весь цей ансамбль виконаний під керівництвом знаменитого італійського архітектора Павла Антоні Фонтани. Споруди палацу розташовані з врахуванням оборонного кордону замку та максимального просторового розкриття на стару, лівобережну частину міста. Монастир був зведений для латинських монахів-місіонерів, а костел носив назву св. Йосипа. Монастир проіснував до 1831 року.

У 1996 році відзначався 900-річний ювілей заснування міста Ізяслава.

У червні 2008 року cаме тут ласкаво відкрив свої двері затишний готель «Заслав», щоб радо приймати гостей міста та дарувати приємні враження кожному гостю. Ми із задоволенням підтримуємо старовинні традиції гостинності і дбаємо про те, щоб наші гості почувалися добре. Готель «Заслав» подбає про ваш відпочинок, даруючи комфорт і затишок.

 

На думку багатьох гостей (з Голландії, Франції, Італії, Польщі, Кореї, Японії) готель «Заслав» — це результат прогресивного бачення створення особливого сервісу, котрий підносить гостинність на якісно новий рівень.